#10YearChallenge

#10YearChallenge

Yeni yıla girilmesiyle birlikte sosyal medyada milyonlarca insan yeni bir etkinliğe katıldı. Etkinlik #10YearChallenge ismiyle anılıyor. Yapılması gereken ise çok basit on yıl önce ve on yıl sonra çekilmiş fotoğraflarınızı cesaretle yan yana koymak. Her şey en başta çok eğlenceliydi.

Denizatları

Denizatları

Mitolojide; kıyılara vuran ölü  denizatlarının aslında denizin derinliklerinde deniz tanrısı Poseidon’un arabasını çeken aygırların yavruları olduklarına inanılırmış. Bir başka anonim Filipin halk öyküsüne göre deniz atlarının oluşumu, insanlardan kaçan atlara bağlanır.

Dalış Mizahı

Dalış Mizahı

Dalış yapan herkesin mutlaka dalışa dair neşeli anıları, şarkı uyarlamaları ya da deyişleri vardır. Duyduklarımı sizlerle paylaşmak istiyorum...

Dalış Maceram Maceram Dalış

Dalış Maceram Maceram Dalış

Badiler, toplanın bakalım. Çaylarınızı da alın. Benimki demli olsun asistan. 3 yıldızlar yine hizmette ;) Herkes tamamsa başlıyoruz. Arkadaşlar merhaba ben TSSF/CMAS 2 Yıldız Dalış Eğitmeni Anıl Özyurt. Bugün sizlere anlatacağım konu; dalışa başlayışım ve anılarım.

Okyanus Nüfusu %49 Azaldı

Okyanus Nüfusu %49 Azaldı

Dünya Vahşi Yaşam Fonu'nunun raporuna göre, aşırı avlanma ve çevresel değişikliklerin bir araya gelmesi dünya okyanuslarının nüfusunu neredeyse yarıya indirdi.

Plastik Adalar ve Büyüyen Çevre Tehlikesi

"Günümüzde okyanuslara atılan çöp miktarı senede 2 milyar tonu buldu. Bu katı atıklar toplanıp bir alana yığılsaydı Türkiye’nin yarısına yakın (377 bin km2) bir alan 10 metrelik çöp dağının altında kalırdı."

Lütfen Tüplerimizi Yatıralım!

Lütfen tüpümüzü yatıralım ya da bağlayalım tarzı cümleleri duymayanımız var mı? Peki neden?

Nehirler, Okyanuslar ve Plastikler

Araştırmacılar Okyanus-Plastik zincirinin bir halkasını daha çözmüş olabilirler, çünkü okyanuslara ulaşan plastiklerin büyük çoğunluğunu sadece 10 nehirin taşıdığı düşünülüyor!

40 Tonun Tamamı Su Üzerinde

40 tonluk balina tamamı su üzerinde ilk kez görüntülendi.

En Derin Aletli Dalış

Dünyanın en derin dalışı Mısırlı dalgıç Ahmed Gamal Gabr tarafından 2014 yılında yapıldı.

logo@2x

Türkiye Dalış Rehberi olma yolunda hızla ilerleyen DivingLove.com Türkiye'de dalış sporunu tanıtmak ve geliştirmek için çalışmaktadır.

Faydalı Bağlantılar

Eğitim Merkezi Bağlantıları

E-Bülten'e abone olun, gelişmeleri kaçırmayın!

© 2018 DivingLove.coTüm Hakları Saklıdır. DMCA.com Protection Status

Giriş

Henüz üye değil misiniz? Kayıt olun!

X

Right Click

No right click

Kayıt


Zaten üye misiniz? Giriş yapın!

X

Right Click

No right clicklogo@2x

X

Right Click

No right click