Köpekbalıklarında Beslenme

Köpekbalıklarında Beslenme

Milyonlarca yıldır hiçbir değişimin dünyadan silemediği, atalarının dinazorlarla aynı çağı gördüğü bilinen okyanusların en tehlikeli yırtıcıları: Köpek Balıkları

Ya Fok Yavrusu Bulursanız!

Ya Fok Yavrusu Bulursanız!

Her yıl yaban hayatı rehabilitasyon merkezleri birçok sağlıklı, terkedildiğine inanılan fok yavrularına bakıyorlar. Bir fok yavrusu bulursak ne yapmamız gerektiğini öğrenelim.

Muraena Helena

Muraena Helena

Müren (Moray Eel) büyük yılan balıkları grubunda yer alır ve Akdeniz'de çok yaygındır. Mürenin derisi pürüzsüz ve pulsuzdur . Kemikli bir balıktır. Bazı tropikal türleri farklı renk desenlerine sahipler ve bazen dalgıçlar yanlışlıkla bu balıkların yılan olduğunu düşünürler.

Yunuslar

Yunuslar

Yunusgiller (Delphinidae) familyası, balinalar (Cetacea) takımı içindeki en kalabalık familyadır üyeleri yaklaşık 10 milyon yıl önce, Miyosen devrinde ortaya çıkmıştır.

İlginç Hayvanlar

İlginç Hayvanlar

Bu hayvanları görebilmek için dalgıç olmak gerekiyor. İşte sadece dalgıçların görebileceği 5 inanılmaz okyanus canlısı;

Kaplumbağa (Böl. 2)

Kaplumbağa (Böl. 2)

Deniz Kaplumbağalarının Morfolojisi

Kapumbağalarda deriye direnç veren dermal kemikler(osteoderm) bulunur ve bunlar bir ekoiskelet(kabuk) oluşturur.Deniz kaplumbağalarında vücut bu ekoiskelet içindedir. Yalnızca baş, boyun, kuyruk ve bacaklar dışarıda olup, serbest haldedir.

Denizatları

Denizatları

Başları ile ata, kuyrukları ile yılana, yüzgeçleri ile balığa ve gözleri ile bukalemuna benzeyen denizatları denizlerdeki en ilginç hayvanlardan biridir. Gözlerinin birbirinden bağımsız bir şekilde hareket edebilmesi (dönebilmesi), denizatlarının eşsiz doğal özelliklerindendir.

Deniz Tavşanları

Deniz Tavşanları

Kabuksuz bir yumuşakça olan Nudibranchalar, saldırılara karşı korunmasız olmalarına rağmen doğada onlarla beslenen türlerin sayısı azdır. Bu canlının en önemli silahı zehirleridir.  Deniz örümcekleri ve deniz kaplumbağaları varlıkları için tehdit oluşturan nadir canlı türleridir.

Melek Balıkları

Melek Balıkları

Melek balıkları akvaryumların en çok sevilen, en çok beslenen ve en gösterişli türlerindendir.

Deniz Yıldızı

Deniz Yıldızı

Deniz yıldızları sınıfından yıldız biçiminde, beş kollu, kayalıklar üzerinde yaşayan derisidikenlidir. Tüm derisidikenlilerde olduğu gibi denizyıldızının gövdesi de beş kat bakışımlıdır. Tipik olarak beş benzer ve giderek incelen “ışınlar” ya da kollarla kuşatılmış olan mide ve ağzı içeren merkezi bir diskten oluşur.

3 Kalpli - 8 Kollu Uzaylılar (Böl. 2)

Kollar ve Beyin-ler!

Vücut uzunluklarının %70-75’ini oluşturan ve vücutlarına kısa bir zarla bağlı 8 kola, her bir kolda yaklaşık 250 adet olmak üzere 1600 kadar vantuza sahiptirler. Birçok ahtapotta kolların ventralinde vantuzlar çift sıralıdır.

Kaplumbağa (Böl. 1)

100 milyon yıldır denizlerde yaşayan deniz kaplumbağaları, uzun yollar kat ederek ülkemizin sahillerine de yumurtlamak için geliyorlar. Deniz Kaplumbağalarının kara ve deniz ekosistemleri arasında önemli rolleri vardır.

logo@2x

Türkiye Dalış Rehberi olma yolunda hızla ilerleyen DivingLove.com Türkiye'de dalış sporunu tanıtmak ve geliştirmek için çalışmaktadır.

Faydalı Bağlantılar

Eğitim Merkezi Bağlantıları

E-Bülten'e abone olun, gelişmeleri kaçırmayın!

© 2018 DivingLove.coTüm Hakları Saklıdır. DMCA.com Protection Status

Giriş

Henüz üye değil misiniz? Kayıt olun!

X

Right Click

No right click

Kayıt


Zaten üye misiniz? Giriş yapın!

X

Right Click

No right clicklogo@2x

X

Right Click

No right click