Dalışta Yüzerlilik

Dalışta Yüzerlilik

Bugün sizlere dalışın, benim için önemli konularından biri olan dalışta yüzerliliğin önemi hakkında bazı bilgi ve düşüncelerimi aktarmaya çalışacağım. Yüzerlilik dalış aktivitesinde olmazsa olmazlarından bir beceri silsilesi ve uzmanlaşılması zaman alan bir beceridir.

Kalabalık Dalmanın Riskleri

Kalabalık Dalmanın Riskleri

Bugün sizlerle, dalışta kalabalık olmanın riskleri ile ilgili bazı düşüncelerimi paylaşmaya çalışacağım. Genel olarak baktığımızda, yeni başlayanlar ya da belli bir uzmanlığa ulaşmış dalıcılar bile kalabalık, grup dalışları tercih etmekteler.

Amaca Yönelik Dalıcı Olmak

Amaca Yönelik Dalıcı Olmak

Bugün, ülkemizde scuba dalışının, amaca yönelik dalıcı yetiştirilmesi ve de ne derece amaca yönelik dalıcılar yetiştiği ile ilgili bazı bilgi ve düşüncelerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Dalışta Hava Tüketimi

Dalışta Hava Tüketimi

Dalışta seviyeniz ne olursa olsun hava tüketiminizin durumu önemlidir. Yeni başlayan arkadaşların hava tüketiminde artışlar ya da yükseklik olabilir. Adaptasyon süreci içinde bu normaldir. Çünkü bu durum kişiden kişiye değişebilecek bir durumdur.

Dalışta Tecrübenin Önemi

Dalışta Tecrübenin Önemi

Bugün, genel olarak tecrübenin gerek dalışta olsun, gerekse hayatımızda olsun, önemini anlatmaya çalışacağım.

Sualtı Canlılarına Yaklaşmak

Sualtı Canlılarına Yaklaşmak

Bugün dalış ve çekim yaparken canlılara nasıl yaklaşmalıyız ile ilgili bazı bilgi ve düşüncelerimi sizlere aktarmaya çalışacağım. Her zaman söylediğim gibi, biz dalgıçlar sualtında misafiriz ve misafir gibi davranmamız gerektiğini unutmamalıyız.

Dalış Öncesi Yapılması Gerekenler

Dalış Öncesi Yapılması Gerekenler

Öncelikle, seyahat edeceğiniz bölgeye göre, ister arabayla gidin ister uçakla, dalış öncesi çok iyi dinlenin. Tabiki arabayla seyahat daha yorucu olacağından daha dikkatli ve özenli olmakta yarar var.

Türkiye ve Sualtı Canlılığı

Türkiye ve Sualtı Canlılığı

Türkiye üç tarafı, dört adet denizle çevrili bir ülkedir. Denizlerimize şöyle bir baktığımızda, hepsinin birbirinden farklı sualtı yaşamı olduğunu görmekteyiz. Bu zenginliği, geçmiş yıllardan bugüne doğru takip ettiğimizde maalesef azaldığını görmekteyiz.

Herkes Dalış Yapabilir mi?

Herkes Dalış Yapabilir mi?

Dalış ile bağlantılı veya bu işe yeni başlayacak arkadaşların bazılarının kendi kendilerine sık sordukları “Herkes Dalış Yapabilir mi?” sorusuna hep birlikte cevap arayalım.

Neden Dalarız?

Neden Dalarız?

Dalış yapmayan, yada dalış yapmaya özenen insanlarla; zaman zaman bana garip bakan gözlerle "Neden dalış yapıyorsun?", "Ne anlıyorsun dalmaktan?" diye soran insanlara  benim adıma dalışın ne olduğunu anlatmaya çalışacağım.

logo@2x

Türkiye Dalış Rehberi olma yolunda hızla ilerleyen DivingLove.com Türkiye'de dalış sporunu tanıtmak ve geliştirmek için çalışmaktadır.

Faydalı Bağlantılar

Eğitim Merkezi Bağlantıları

E-Bülten'e abone olun, gelişmeleri kaçırmayın!

© 2018 DivingLove.coTüm Hakları Saklıdır. DMCA.com Protection Status

Giriş

Henüz üye değil misiniz? Kayıt olun!

X

Right Click

No right click

Kayıt


Zaten üye misiniz? Giriş yapın!

X

Right Click

No right clicklogo@2x

X

Right Click

No right click